WARUNKI BIOMETEO DZIŚ

Biomet na dzisiaj to szczegółowa prognoza pogody dla meteopatów. Sprawdź aktualne warunki biometeo w Polsce, Europie i na świecie. Zobacz na naszej mapie czy dzisiaj jest korzystny biomet i jaka jest temperatura odczuwalna.

TEMPERATURA ODCZUWALNA

Czym jest meteopatia?

Bóle pogodowe (wrażliwość pogodowa lub meteopatia) – to bolesna lub negatywna reakcja organizmu człowieka na zmiany pogody, spowodowana naruszeniem jego adaptacji do takich zmian z powodu chorób wrodzonych lub nabytych

Oto kilka czynników meteorologicznych (biomet), które mogą wpływać na samopoczucie: upał lub zimno, śnieg lub deszcz, rozbłyski słoneczne (aktywność geomagnetyczna lub burze słoneczne), wilgotność lub zmiana ciśnienia atmosferycznego.

Ustalono, że u osób wrażliwych na pogodę może nastąpić przyspieszenie lub zmniejszenie częstości akcji serca i zmiany ciśnienia krwi, w wyniku czego mózg dostaje mniej tlenu, co powoduje bóle głowy, osłabienie, apatię i inne nieprzyjemne odczucia. Kości i stawy często zaczynają boleć, zwłaszcza w przypadku złamań, blizn lub innych urazów skóry.

Powodem jest znowu pogoda: skóra, stawy i kości (przekształcające się o ułamki milimetra) również dostosowują się do zmian wilgotności otoczenia. Złamania lub urazy mają zmienioną strukturę tkankowo-kostną, dlatego są najbardziej wrażliwe na zmiany.
Wszystko to są negatywne objawy bólów pogodowych i prób adaptacji organizmu do zmieniających się warunków pogodowych.

Kto jest podatny zmiany pogody?

Najczęściej osoby z chorobami wrodzonymi lub nabytymi odczuwają zauważalny dyskomfort. Zwykle są to problemy z układem krążenia, naczyniami krwionośnymi i sercem, także te wynikające ze stresu i nieaktywnego trybu życia.

Osoby wrażliwe na warunki pogodowe i niekorzystny biomet:
– osoby z chorobami układu oddechowego i astmatykami;
– ludzie z miażdżycą;
– osoby z bólem stawów lub złamaniami kości;
– osoby z zaburzeniami układu nerwowego.

Ciało takich osób jest osłabione, przez co traci więcej energii na adaptację. W rezultacie pojawiają się negatywne odczucia fizyczne, psychiczne lub inne, które pojawiają się wraz z nagłymi zmianami pogody lub przed tymi zmianami. Bóle pogodowe występują również na tle dystonii wegetatywno-naczyniowej (VVD), niezrównoważonego typu układu nerwowego, jakiejkolwiek choroby przewlekłej lub wcześniejszych urazów fizycznych.

Aż 35% światowej populacji jest uzależnionych od zmian pogody, a nawet około 70% osób z jakąkolwiek chorobą układu krążenia.

Główne objawy bólów pogodowych (meteopatia)

Zazwyczaj osoby wrażliwe na pogodę odczuwają zmienne (zmienne, niestabilne) objawy o tym samym obrazie wzorców, które można warunkowo podzielić na pięć głównych typów:

– mózgowe – bóle głowy, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, hałas w głowie, ciemnienie oczu;
– sercowe – kołatanie serca, duszność, dyskomfort i ciężkość w okolicy serca;
– mieszane – połączone objawy serca i mózgu;
– astenoneurotyczne – nerwowość, drażliwość, bezsenność w nocy, senność w ciągu dnia, skoki ciśnienia krwi, obniżony i niespokojny nastrój;
– nieokreślone – bóle stawów, ból mięśni bez wyraźnej lokalizacji, złe samopoczucie;

Należy zauważyć, że w większym stopniu pogorszenie samopoczucia następuje nie tyle z powodu niekorzystnego biometu, co z powodu czynnika psychologicznego, takiego jak aktualny stan psychiczny osoby.

Innymi słowy, osoba skłonna do tego typu myślenia, wyobrażając sobie wynik zdarzenia, z reguły widzi je w niekorzystnym świetle, a jego zdrowie i samopoczucie zaczyna zależeć od biometu, czyli pogody za oknem.

biomet
Zmienne warunki biometeo

Pogoda dla meteopatów – Mapa biometeo Polska

Sprawdź również inne mapy radarowe z obszaru Polski, w tym m.in:

Czy ta strona była dla Ciebie przydatna?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba opinii: 53

Na razie nie ma głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.